O nás

Náš příběh

Celý náš příběh začal v roce 2013 kdy jsem se rozhodla s naší 6 letou kříženkou labradora Blackie docházet na cvák. A jakmile jsem se do pejskařského světa ponořila, už nebylo cesty zpět. Následovaly totiž naše první výcvikové tábory dogdancingu, později agility, poznání nových přátel a spousta skvělých zážitků.

Roku 2015 se pro mě narodila moje vytoužená fenečka chodského psa Safirka, s kterou jsem od začátku měla spoustu sportovních plánů. Splnila mi spousta mých snů a já věřím, že plno práce a zážitků máme stále před sebou.

O nás

Jsme malá chovatelská stanice nacházející se na severu České republiky, v Děčíně.

Našim cílem je odchovávat zdravá, temperamentní a povahově vyrovnaná štěňátka chodského psa, kteří budou schopni se uplatnit nejen pracovně v kynologických sportech, ale také být svým majitelům věrnými společníky jejich životem.

Věnujeme se aktivně psím sportům - od agility, dogdancingu, sportovní kynologie, pasení..

Proč právě chodský pes?

Když jsem se ponořila do pejskařského světa kynologických sportů s naší labradorkou, přišla myšlenka na druhého psa, s kterým bych si mohla plnit větší cíle. Začala jsem tedy hledat plemeno, které by vyhovovalo mým požadavkům. Chtěla jsem středně velkého psa, který bude rád aportovat, hrát si a žít srdcem nejen pro mě, ale i pro sport. Plemeno, které zvládne větší zátěž a s nadšením bude zvládat veškeré mé vymyšlené aktivity, bude všestranné. Chtěla jsem totiž vyzkoušet plno disciplín - sportovní kynologii, agility, dogdancing, dogfrisbee..

A tak mě možná i náhoda donesla právě k chodským psům. Splnili mi všechny mé požadavky - temperamentní povaha, chuť pro práci, oddanost pánovi a zároveň velmi krásný vzhled - správná stavba těla, hmotnost a výška vyhovující pro sport. Od té doby jim propadlo mé srdce a já cítím, že má volba tehdy byla správná.

Chcete vědět více o chodském psovi?